top of page

Group

Public·62 members

Gwiezdne Wojny Epizod 1 Mroczne Widmo Dvd (dubbing Pl).avi


Gwiezdne wojny: Część I - Mroczne widmo - recenzja filmu
Gwiezdne wojny: Część I - Mroczne widmo to pierwszy film z prequeli sagi Gwiezdnych wojen, wyreżyserowany przez George'a Lucasa i wydany w 1999 roku. Film opowiada o początkach podróży Anakina Skywalkera, który zostanie później Darth Vaderem, oraz o zagrożeniu ze strony Sithów, którzy powracają po tysiącach lat nieobecności. Film był dostępny na DVD z polskim dubbingiem, który wykonała grupa Master Film.


Download File: https://bliztorgoldbo.blogspot.com/?file=2w34aj


Film rozpoczyna się od blokady planety Naboo przez Federację Handlową, która chce zmusić jej królową Amidalę do podpisania traktatu. Dwie rycerze Jedi, Qui-Gon Jinn i Obi-Wan Kenobi, zostają wysłani przez Radę Jedi, aby negocjować z Federacją. Jednak okazuje się, że za blokadą stoi tajemniczy Lord Sith, Darth Sidious, który nakazuje zniszczyć Jedi. Qui-Gon i Obi-Wan uciekają na Naboo, gdzie ratują królową i jej dwór i uciekają na pokładzie statku królewskiego. Statku uszkadza jednak blokada i muszą lądować na pustynnej planecie Tatooine, aby naprawić go.


Na Tatooine Qui-Gon poznaje młodego niewolnika Anakina Skywalkera, który ma niezwykle silną moc. Qui-Gon postanawia uwolnić chłopca i zabrać go ze sobą, aby został szkolony na Jedi. Aby to zrobić, zakłada się z właścicielem Anakina, Watto, że jeśli Anakin wygra wyścig ścigaczy, to będzie wolny. Anakin udaje się zwyciężyć w wyścigu i Qui-Gon zabiera go ze sobą. Jednak podczas ucieczki Qui-Gon musi stoczyć walkę z innym Lordem Sith, Darth Maulem, który został wysłany przez Darth Sidiousa, aby odzyskać królową.


Qui-Gon i Obi-Wan wracają z Anakinem i królową na Coruscant, stolicę Republiki Galaktycznej, gdzie mają przedstawić sprawę Naboo przed Senatem Galaktycznym. Tam spotykają się z kanclerzem Valorumem i senatorami Palpatinem i Bail Organa. Palpatine namawia królową, aby wniosła wniosek o odwołanie kanclerza i poparła jego kandydaturę na nowego kanclerza. Qui-Gon przedstawia Anakina Radzie Jedi, która ma zadecydować o jego przyszłości. Jednak Rada odrzuca prośbę Qui-Gona o przyjęcie Anakina do szkolenia Jedi, twierdząc, że jest on za stary i ma w sobie zbyt wiele strachu.


Królowa Amidala postanawia wrócić na Naboo i stawić czoła Federacji Handlowej. Qui-Gon i Obi-Wan towarzyszą jej jako ochroniarze. Na Naboo królowa zawiera sojusz z Gunganami, rdzennymi mieszkańcami planety. Razem atakują pałac Federacji Handlowej i próbują pojmać jej przywódców. W tym czasie Qui-Gon i Obi-Wan ponownie spotykają się z Darth Maulem i toczą z nim epicki pojedynek. Anakin natomiast przypadkowo wchodzi do kokpitu jednego z myśliwców i bierze udział w bitwie w kosmosie, gdzie niszczy główny statek Federacji Handlowej, powodując jej klęskę.


Niestety, Qui-Gon ginie z ręki Darth Maula, który zostaje zabity przez Obi-Wana. Obi-Wan obiecuje Qui-Gonowi, że będzie szkolił Anakina na Jedi, mimo sprzeciwu Rady. Rada zgadza się na to, ale ostrzega Obi-Wana, że Anakin może być zagrożeniem dla galaktyki. Tymczasem Palpatine zostaje wybrany na nowego kanclerza i gratuluje Amidali zwycięstwa. Film kończy się uroczystym pochówkiem Qui-Gona i świętem na Naboo, gdzie Gunganie i ludzie świętują pokój.


Ocena filmu
Gwiezdne wojny: Część I - Mroczne widmo to film, który budzi wiele emocji i opinii wśród fanów sagi Gwiezdnych wojen. Niektórzy uważają go za udany początek prequeli, inni za nieudany eksperyment Lucasa. Film ma wiele zalet, ale także wiele wad.


Zalety filmu to:  • Wspaniała muzyka Johna Williamsa, która podkreśla napięcie i klimat filmu.  • Imponujące efekty specjalne i scenografia, które tworzą wiarygodny i bogaty świat Gwiezdnych wojen.  • Ciekawe postacie, takie jak Darth Maul, Qui-Gon Jinn czy Watto, które wnoszą do filmu charakter i oryginalność.  • Zwrot akcji związany z Palpatinem i Sithami, który zapowiada dalszy rozwój fabuły.  • Niezapomniany pojedynek między Qui-Gonem, Obi-Wanem a Darth Maulem, który jest jednym z najlepszych w historii kina.
Wady filmu to:  • Słaby scenariusz i dialogi, które są pełne banałów i nieśmiesznych żartów.  • Nudna polityka i intrygi, które zajmują zbyt dużo czasu i nie angażują widza.  • Nieudana postać Jar Jar Binksa, która jest irytująca i infantylna.  • Niewykorzystany potencjał Anakina Skywalkera, który jest przedstawiony jako naiwny i niewinny chłopiec, a nie jako przyszły Darth Vader.  • Zbyt duża ilość komputerowej animacji, która sprawia, że film wygląda sztucznie i plastikowo.
Podsumowując, Gwiezdne wojny: Część I - Mroczne widmo to film kontrowersyjny i nierówny. Ma swoje mocne i słabe strony, ale nie dorównuje jakością oryginalnej trylogii Gwiezdnych wojen. Jest to jednak film ważny dla sagi i dla fanów, ponieważ pokazuje początki historii Anakina Skywalkera i Sithów. Film można obejrzeć na DVD z polskim dubbingiem lub na platformie Google Play.


About

Welcome to the group! You can connect with other members, ge...
bottom of page